Projekt badawczy


Data dodania: 2012-07-04 12:12:00+ więcej

Witamy na stronie projektu


Data dodania: 2012-07-04 00:00:00

Jeszcze 10 lat temu nie zwracano tak mocno uwagi na gry społecznościowe jak w ciągu ostatnich kilku lat, w którym to środowisku stosuje się najczęściej wirtualny pieniądz. Przyczyna tkwi w szerokim i mocnym wpływie wirtualnych światów na obecne  społeczeństwo.

Oto przykład: 10 lat temu, dzieci grając w gry on-line przyzwyczajały się do idei wykorzystania zarobionych swoją pracą sztuk złota w grach, która polegała na tym, aby kupować za nie różne wirtualne przedmioty (tzw. artefakty ). Ostatnie lata pokazały, że istnieje możliwość handlu tymi sztukami złota za dolary między innymi na internetowym serwisie Ebay. Dochodzi wtedy do styku realnej waluty z naszego świata z jedną z wirtualnych, ale i również do rozwoju naszej cywilizacji


dlatego też Zespół Katedry Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Opolskiego zdecydował się zbadać różnego rodzaju zjawiska mające miejsce w wirtualnych światach związane z pieniądzem wirtualnym.

Celem główny projektu jest:

- określenie determinant rozwoju pieniądza wirtualnego w sferze ekonomii, finansów i prawa oraz jego wpływ jego na sferę realną gospodarki w latach 2010 - 2015.

 

 

 

 

 

+ więcej

Strona 1 z 1


Projekt badawczy nr 2 / 2012 / Katedra Finansów i Rachunkowości UO dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego


dol